Na Domažlicku řádí zloději, kteří vykrádají samoobslužné tankovací automaty

foto: Policie ČR

Neznámí pachatelé se vloupali do několika tankomatů v domažlickém okrese. Policisté zveřejnili kamerové záznamy s obrázky pachatelů. Poznáte je? 

Domažličtí kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. K trestné činnosti došlo v době od 23. května 2018 do 18. července 2018. Dosud neznámý pachatelé se celkem sedmkrát vloupali do tankomatů čerpacích stanic v obci Hostouň, Bělá nad Radbuzou a Staňkov. Kriminalisté provedli ohledání míst činů a zajistili kriminalistické stopy. V průběhu šetření případu se jim podařilo získat kamerové záznamy pachatelů.

„Vyhodnocením kamerového záznamu z automatu v Hostouni bylo zjištěno, že dne 23. května 2018 v 04:44 hodin přišli k tankovacímu automatu dva pachatelé, kteří byli maskovaní. Jeden z nich měl přetaženou pletenou čepici přes obličej a druhý měl přes obličej nezjištěnou masku, pravděpodobně koženou. Tito dva společně vypáčili víko od automatu, ze kterého odcizili finanční hotovost a z místa odešli. Za dvacet minut již kradli v automatu v Bělé nad Radbuzou. Sem přišli od vlakového nádraží Bělá nad Radbuzou. Po vypáčení dvířek od pokladny tankovacího automatu ukradli peníze a utíkají opět na vlakové nádraží,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Dne 3. června 2018 kradli ve Staňkově. Do tankovacího automatu čerpací stanice vnikli v 08:23 hodin dva maskovaní pachatelé. Jeden z nich měl na levé noze od kolene k chodidlu obvaz nebo sádru a měl při sobě francouzské hole. Zda se jednalo o zranění, či maskování není zřejmé. Zloději pak odcizili finanční hotovost.

K další krádeži došlo opět v Bělé nad Radbuzou, a to 29. června 2018 v 03:35 hodin. Tohoto vloupání se dopustil jeden maskovaný pachatel. Na levé ruce má pravděpodobně obvaz na jednom z prstů. Pachatel páčidlem vytrhl bezpečnostní kameru i s držákem ze zdi a následně vypáčil dvířka tankomatu a odcizili z něj finanční hotovost.

Dne 18. července 2018 v 04:22 hodin došlo k dalšímu vloupání do tankomatu v obce Bělá nad Radbuzou. Dva pachatelé vypáčili dvířka automatu, ale nic neodcizili, nenacházely se v něm žádné peníze. Z videozáznamu je patrné, že jeden z pachatelů je oblečen do zelených montérek, kdy na bundě má tmavější zelený pruh a na kalhotách jsou zřejmé světlejší záplaty. Na nohou má pantofle, kdy tyto by mohly být shodné s pantofly, které má na nohou pachatel se zavázanou nohou při vloupání ve Staňkově, obličej maskovaný. Druhý pachatel má na sobě modrou bundu, tmavé kalhoty, tenisky s výraznými znaky a na hlavě kšiltovku tmavé barvy se světlým pruhem, obličej má rovněž maskovaný.

Celková škoda způsobená na odcizené finanční hotovosti ve všech případech činí více než 100 tisíc korun. „Podle způsobu provedení vloupání je pravděpodobné, že se u všech případů jedná o stejné pachatele. Pachatelé mají maskovaný obličej a na rukou rukavice a hodina vloupání je ve všech případech (kromě Staňkova) téměř stejná. Tímto žádáme občany, kteří by poznali pachatele nebo kteří by mohli sdělit jakékoliv informace týkající se těchto případů, aby kontaktovali policisty na bezplatné tísňové lince Policie České republiky 158. Mohli by tak napomoci objasnit trestný čin,“ dodala mluvčí.