Na Domažlicku najel rychlík do spadlého stromu, nehoda se obešla bez zranění

Hasiči odstraňují padlý strom, který poškodil lokomotivu. Foto: HZSPK

Aktualizováno 10:53 Mezinárodní rychlík najel v pondělí ráno do spadlého stromu mezi 178-178,5 kilometrem železniční trati poblíž České Kubice na Domažlicku. Mluvčí hasičů Petr Poncar informoval, že ve vlaku jelo sedm cestujících a strojvedoucí. Nikdo z nich nebyl zraněn. Lokomotiva však byla poškozena a provoz na mezinárodní trati je ochromen. Náhradní přepravu zajistí autobusy. Mezinárodní rychlíky Západní expres, které jezdí mezi Mnichovem a Prahou, naberou zpoždění až dvě hodiny.

Způsobená škoda byla vyčíslena na 45 tisíc korun. Foto: HZSPK

„Provoz na trati se podařilo plně obnovit v 10.00 hodin. Na lokomotivě vznikla škoda předběžně odhadnutá na 45 tisíc korun, na trati žádná škoda nevznikla,“ informovala mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová.

Tento vlak najel do stromu u Hojsovy Stráže už v neděli ráno. Foto: HZSPK

Silný vítr zaměstnával hasiče v regionu už v neděli, kdy vyjížděli zejména k popadaným stromům. Nejčastěji zasahovali na Šumavě a na Domažlicku, kde na 30 místech odstraňovali polomy. „V neděli ráno v 07.15 hodin najel vlak do spadlého stromu u Hojsovy Stráže na Šumavě. Nikdo nebyl zraněn, ve vlaku byl jeden cestující,“ uvedl operační důstojník hasičů. V pondělí ráno se situace uklidnila, hasiči od půlnoci evidují kromě zásahu u České Kubice jen tři další výjezdy k popadaných stromům.