Na Borských polích se zřítil vrtulník. Zemřely čtyři osoby

foto: Pavlína Polatová

Aktualizováno 20:35 Všechny složky Integrovaného záchranného systému vyjely odpoledne k nehodě malého sportovního vrtulníku. Ten spadl v průmyslové zóně na Domažlické třídě v Plzni. Celá čtyřčlenná posádka na místě zemřela.

Podle hasičů zůstal vrtulník Robinson viset na budově o rozměrech asi 25 x 15 metrů. Hala byla prázdná, nebyly v ní instalovány žádné technologie. „Z vrtulníku unikly provozní kapaliny, ale jen minimum. Požár nehrozil,“ řekl tiskový mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Budovu prohlédl statik a její zřícení rovněž nehrozí. „Hasiči po domluvě s Úřadem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod provedou stabilizaci budovy a následné vyproštění havarovaného vrtulníku,“ doplnil Poncar. Jak dlouho se bude vrtulník vyprošťovat, zatím není jasné. „Nevíme, zda budeme disponovat v Plzni technikou, která bude potřeba k vyproštění vraku. Je nutné, aby nedošlo k dalšímu poškození. Je určitá pravděpodobnost, že se bude vyprošťovat až ve čtvrtek,“ upřesnil Poncar.

Podle našich informací, kromě pilota, zemřeli tři Thajci, z toho jedna žena. „Dvě osoby byly na místě mrtvé, další dvě jsme pak resuscitovali, bohužel neúspěšně,“ dodal mluvčí záchranné služby Martin Brejcha. Svědci, kteří pád viděli, uvedli, že měl vrtulník zřejmě technické problémy. Letěl nízko, kymácel se ze strany na stranu a před pádem se údajně ve vzduchu zcela převrátil.

>>> Nové informace o zřícení vrtulníku v Plzni

>>> Pilotem zříceného vrtulníku byl podnikatel Bohumil D.