Na Dobře placenou procházku přijede do Plzně i Daniela Šinkorová

foto: Martina Root

Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla obohatí svůj repertoár o jedno z nejslavnějších a nejoriginálnějších děl proslulého Semaforu. Generacemi oblíbený muzikál s chytlavými hity v režii Dalibora Gondíka, bude mít premiéru 16. února 2019 na Malé scéně Divadla J. K. Tyla.

V hlavních rolích diváci uvidí oblíbené mladé členy muzikálového souboru Charlotte Pščolkovou, Pavla Režného, Pavla Klimendu a Martina Holce. Jako bohatá teta z Liverpoolu se představí hostující Daniela Šinkorová, která získala svou druhou Cenu Thálie za roli Sally Bowles právě v plzeňském nastudování muzikálu Kabaret.

Premiéra původní inscenace Dobře placené procházky autorů Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého se uskutečnila v roce 1965 a dočkala se více než 60 repríz. „Naše plzeňská Procházka bude nazkoušená s úctou a pokorou k původní divadelní verzi. Máme kompletní notový materiál z té doby i původní text psaný na stroji. Celá hra se odehrává pouze v koupelně přesně tak, jak si to pan Suchý tenkrát vysnil,“ přibližuje plzeňské nastudování muzikálu režisér Dalibor Gondík.

Muzikál vypráví příběh mladého rozvádějícího se páru Uliho a Vanilky, jimž je doručen telegram o úmrtí Vanilčiny bohaté tety z Liverpoolu, která v závěti odkázala budoucímu dítěti mladých manželů milión liber. Uli s Vanilkou se pod vidinou notného množství peněz snaží opět sblížit.

Mladý manželský pár ztvární Charlotte Pščolková a Pavel Režný. „Na roli Vanilky a obecně na celé dílo se velmi těším. Vanilka totiž není v porovnání s mými ostatními rolemi úplně kladná postava. Dobře placená procházka je jazzová opera a s tímto žánrem nemám zatím žádnou zkušenost, takže je to pro mě velmi zajímavý úkol,“ komentuje přípravy na muzikál Charlotte Pščolková. Bohatou tetičku si zahraje hostující Daniela Šinkorová. „Já se vracím do Plzně moc ráda, protože mám na svá předešlá hostování velmi hezké vzpomínky. Když mě s nabídkou oslovil režisér Dalibor Gondík, okamžitě jsem souhlasila. Hudba v tomto díle je senzační a trochu kamarádí i s jazzem, a to se mi moc líbí,“ přibližuje své účinkování v muzikálu Daniela Šinkorová.