Na Den ve vzduchu se vrací Létající cirkus. Tentokrát bude v hlavní roli Rudý baron

foto: denvevzduchu.cz

Den ve vzduchu s rádiem Kiss Proton také v letošním ročníku nabídne vystoupení, které spojí historickou leteckou techniku a dramatické okamžiky válečné vřavy. Letecká bitva, která má základy v reálných událostech roku 1917, bude v letošním roce v podání Kindernay´s Flying Circus.

rudy baron03>>> Aktualizovat na DEN VE VZDUCHU 2017 program

Létající cirkus začal vystupovat v roce 2001, na letišti v Plasích ho diváci mohli vidět několikrát. Naposledy před šesti lety. Teď se vrací v plné parádě s unikátní show. Před diváky svedou souboj zástupci britského a německého letectva. Základ vystoupení je založený na vyprávění barona Manfred von Richthofena, známého jako Rudý baron nebo Eso všech es. Za první světové války se právě on stal nejslavnějším pilotem německého armádního letectva a zároveň nejúspěšnějším stíhačem války. Na kontě měl osm desítek sestřelů.

Během zhruba dvacetiminutové ukázky letecké bitvy se divákům představí letouny Fokker Dr.1 a Sopwith F1 Camel. Atraktivní podívaná nabízí nejen souboj ve vzduchu, ale také mechanický stanový tábor německého vojska, piloty v dobových uniformách, dokonce i vzducholoď a to vše doprovázené pyrotechnickými efekty. Unikátní záležitostí vystoupení je hudební doprovod v kombinaci s hereckým dabingem.

rudy_baron04„Návštěvníci se mají opravdu na co těšit. Létající cirkus je jedinečný hned v několika ohledech. Například letouny pilotují bývalí vojenští piloti. Konkrétně v trojplošníku létá Robert Stejskal, tedy bývalý pilot Gripenu. V rámci Evropy jde navíc o ojedinělou show, kde spolu měří síly Sopwich F1 Camel a slavný rudý trojplošník Fokker Dr1,“ říká programový ředitel akce Karel Mařík.

Pro technické nadšence je bonusem fakt, že letouny jsou nově vybavené hvězdicovým motorem. Po skončení bitvy navíc stroje budou před diváky rolovat tak, aby se mohli dostatečně pokochat pohledem na unikátní historickou techniku.

Den ve vzduchu se koná v sobotu 30. dubna a v neděli 1. května 2016 na letišti Aeroklubu Plasy. Program po oba dva dny začíná v 10 hodin.

>>> Aktualizovat na DEN VE VZDUCHU 2017 program