Na Den ve vzduchu se chystá velká bezpečnostní akce

Den ve vzduchu každoročně přiláká každý den několik tisíc lidí. foto: Jan Ráček

Policisté územní odboru Plzeň – venkov realizují v sobotu a v neděli velkou bezpečnostní akci v souvislosti s akcí Den ve vzduchu na letišti v Plasích. Na hlavním tahu na Most se kvůli velkému počtu návštěvníků mohou tvořit dlouhé kolony.

Policisté se především zaměří na zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, a to zejména s ohledem na větší počet účastníků silničního provozu na úseku silnice I/27 od obce Plasy až do obce Kaznějov. Do bezpečnostní opatření bude nasazeno několik desítek policistů z řad obvodních oddělení, dopravního inspektorátu i z oddělení služební kynologie územního odboru Plzeň – venkov.

„Z důvodu zachování bezproblémové dopravní situace žádáme občany, kteří přijedou na akci „Den ve vzduchu“, aby dbali pokynů policistů, nebránili provozu a se svými vozy parkovali na vyznačených parkovištích. Je třeba, aby návštěvníci této akce dorazili s dostatečným časovým předstihem vzhledem k předpokládanému nárůstu silničního provozu v době konání akce a také vzhledem k možným omezení v dopravě v souvislosti s jejím pořádáním,“ uvedla policejní mluvčí Iveta Kořínková.

Organizátoři také doporučují účastníkům této akce využít zdarma v sobotu i neděli „leteckou linku“ autobusové dopravy z konečné tramvaje č. 1 v Plzni – Bolevci. Ale také i autobusy ze zastávky ČSAD v obci Plasy na letiště pro návštěvníky, kteří zaparkují přímo v obci Plasy na stanovených parkovištích.

Začátek akce v uzavřeném prostoru letiště Aeroklubu Plasy je plánován na 9 hodinu ranní. „Při zajišťování akce bude Policie České republiky a pořadatelská služba postupovat podle předem dohodnutých pravidel. Ta bude klást důraz na kontroly vstupenek u vstupu. Je třeba, aby návštěvníci této akce dorazili včas,“ dodala Kořínková.