Na 4 tisíce dětí zavítaly do Borského parku na První zvonění

foto: V. Čermák

Už 14. ročníkem oblíbené akce na začátku školního roku První zvonění v Borském parku v Plzni provedla školáky i mladší děti Kamila Miškovská. Akci tradičně pořádá Městský obvod Plzeň 3 a mediální společnost Euronova Group. Součástí úvodní části programu bylo i slavnostní předání šeku v hodnotě 41 040,- Kč, který převzala zástupkyně ředitelky Dětského domova Domino Dagmar Frouzová z rukou starosty Městského obvodu Plzeň 3 Radislava Neubauera a místostarosty Davida Procházky. Tyto peníze byly výtěžkem ze vstupného z akce Nebe plné padáků.

Děti pak měly k dispozici řadu zábavných i adrenalinových atrakcí i soutěží. Například se zpívalo, vyprávěly vtipy a podobně.V soutěžích děti mohly vyhrát nádherné ceny od společnosti ALBI. Určitě také děti potěšilo představení Jitule a Dadule a také všechny přítomné zaujala skvělá taneční show skupiny Unique z Taneční školy Evy Vysloužilové.

Pak už přišel na řadu na koncert skupiny Poetika z Vysočiny, která kombinuje pop a rap. Skupina přijela v kompletním složení Eduard Rovenský (texty, rap), Dan Hrdlička (hudba, klávesy), Ondřej Brejška (texty, zpěv), Tomáš Kozina (kytara) a David Hofferik (bicí). Před rokem vyšlo Poetice debutové album Trinity. Skupina měla úspěch, dokonce musela přidávat.

Dalším atraktivním hostem Prvního zvonění byl po dalších soutěžích a vystoupeních tanečních skupin, nepochybně Adam Mišík, který vystoupil od 16 hodin. Od dětství hrál ve filmech, v televizních seriálech a v divadle, hrál na kytaru a zpíval. Z poslední doby možno připomenout, že v anketě Český slavík Mattoni 2013 se stal objevem roku. V roce 2014 vydal své první album Parfém. Letos se stane také účastníkem prestižní taneční show StarDance. Svým vystoupením dokázal, že má hodně příznivců, zejména v řadách nejmladší generace, kteří znají a zpívají jeho písně. Do Plzně, jak řekl, jezdí rád a protože, už mu bylo osmnáct, netají se tím, že má rád i plzeňské pivo.

Vstup na akci byl zdarma a k dispozici bylo i bohaté občerstvení. Kompletní fotogalerii najdete zde.