Myslivci představí trofeje

Na 500 nejrůznějších trofejí ulovených na Rokycansku v průběhu loňského roku představí nejširší veřejnosti členové Okresního mysliveckého spolku v Rokycanech.

„Tato tradiční výstava se koná v areálu Středního odborného učiliště lesnického a zemědělského v Rokycanech pod nemocnicí, kde mohou zájemci obdivovat především trofeje ze zvěře srnčí, jelení, mufloní, dančí a sičí. Samozřejmě nebudou  chybět ani „zbraně“  černé zvěře,“ uvedla jednatelka  okresního mysliveckého spolku   Světlana Vlnová.

 S činností myslivecké organizace na Rokycansku se můžete blíže seznámit  po celý víkend, konkrétně ve dnech 11. a 12. dubna  vždy od 9.00 hodin do 17.00 hodin a v neděli 13. dubna v čase od 9.00 do 11.00 hodin. Součástí výstavy loveckých trofejí bude  v sobotu 12. dubna od 9.00 hodin také jarní svod loveckých psů, připraven je rovněž bohatý  doprovodný program.  Kromě myslivců se na výstavě trofejí  budou prezentovat i rokycanští ochránci přírody.

„Jako Český svaz ochránců přírody v Rokycanech jsme začali spolupracovat už od roku 1994 s myslivci z Litohlav při sázení stromků a keřů, posléze i čištění Klabavské nádrže. Dnes už je naše spolupráce pravidelná v různých směrech. Myslivcům pravidelně posíláme nejen informace o svých aktivitách, ale i nabídku spolupráce při zajišťování jejich akcí,“ říká předseda ochránců přírody Pavel Moulis, který složil vyšší zkoušky z myslivosti v roce 2011.

Spolupráce myslivců a ochránců přírody je  nejen na úrovni jednotlivých  mysliveckých sdružení, ale i přímo s Okresním mysliveckým spolkem Českomoravské myslivecké jednoty a to nejen v Rokycanech, ale i Berouně. Nacházejí společnou řeč  především při výchově mladé generace. Společně připravují soutěž mysliveckých znalostí s názvem „Zlatá srnčí trofej“ a propagují zejména ochranu přírody.

Jan Malý

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here