Muzeum láká do postele i do školní lavice

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích a zámecký park

V průběhu prosince a ledna 2018 nabízí Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích hned několik zajímavých výstav, ale také změnu otevírací doby. Jednou z nich je výstava Dvě století Rukopisů zelenohorského a královédvorského, která mapuje odraz Rukopisů v hudbě, literatuře a výtvarném umění. Ke zhlédnutí je až do 27. ledna 2018.

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, vernisář výstavy Dvě století Rukopisů zelenohorského a královédvorského

Dalším kulturním zážitkem jsou obrazy, grafika, exlibris Aloise Moravce, které je možné navštívit do konce února příštího roku. Ještě déle bude možné zavítat do muzea na výstavu k 100. výročí narození plk. Karla Bečváře, navigátora 311. čs. bombardovací perutě a bílovického rodáka. Je umístěna v sakristii kaple svatého Ondřeje.

Mezi dlouhodobé výstavy patří například „Jak si kdo ustele“, která je věnovaná historii spaní a další intimní oblasti lidského života – spodnímu prádlu. Velmi zajímavá je expozice  „Stará škola aneb škamna, kalamář a rákoska. Ta  zachycuje svět školy a školní třídy v 19. a 20. století. Autentický zážitek navodí dobově vybavená třída s nejrůznějšími školními pomůckami.

Co se týká vánoční otevírací doby Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, tak v době svátků je zcela uzavřeno, a to i na silvestra a Nový rok. Otevřeno je ve dnech 16. 12.  – 23. 12. 2017 a 27. 12.  – 30. 12. 2017 vždy od 9:00 -15:00 hodin.