Muž si vymyslel svůj vlastní únos, chtěl uniknout z dosahu žárlivé přítelkyně

Ilustrační foto

Opravdu kuriózní případ únosu vyšetřovali policisté z Domažlic. Do celostátního pátrání Policie ČR se dostal muž (52), jehož zmizení oznámila na policii jeho partnerka (47). Ta policistům ukázala SMS zprávu, ve které byla informace o pravděpodobném únosu její přítele. V průběhu vyšetřování, které policisté okamžitě rozjeli, ovšem vyšlo najevo, že všechno je úplně jinak.

„Žena přišla na policii s tím, že partner odešel ráno do práce, ale domů už se nevrátil. Druhý den na jeho mobil, který si nechal doma, přišla podivná zpráva ve znění: „Jestli chcete přítele na spatek, nevolejte policii!“ Kriminalisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu omezování osobní svobody,“ informovala mluvčí policie Dagmar Brožová.

Osobu v celostátním pátrání objevili policisté v Klatovech bez známek jakéhokoliv viditelného poranění. Policistům uvedl, že ho přepadli tři neznámí muži a odvezli ho následně do Klatov. „Již při sepisování podání vysvětlení vyšly najevo nesrovnalosti. Muž se poté přiznal, že si celý únos vymyslel, jelikož si potřeboval zařídit nějaké věci sám bez přítelkyně, která je hrozně žárlivá, a chtěl čas sám pro sebe. SMS zprávu o únosu si sám odeslal na svůj mobil,“ vysvětlila policejní mluvčí.

Kriminalisté případ odložili, neboť nebyly naplněny znaky skutkové podstaty trestného činu, pro který se řízení vedlo, a ani jiného trestného činu.