Muž objevil u popelnic cvičnou střelu RPG, způsobil policejní manévry

Tuto střelu prý našel náhodný svědek u popelnic. Foto: Policie ČR

Pořádný poprask a doslova policejní manévry vyvolal muž, který na služebnu městské policie v Ostrově u Karlových Varů přišel oznámit, že u popelnic na ulici Hlavní našel náboj o délce 20 centimetrů. Munici muž odložil na parkovací ploše před služebnou strážníků.

„Na místo ihned vyjela policejní hlídka, která odloženou munici ohraničila páskami, aby k ní nikdo nechodil. Přivolaný pyrotechnik pak po příjezdu potvrdil, že se jedná o cvičnou střelu RPG bez muničních elementů, tedy bez výbušné náplně. Jedná se o zbraň kategorie D, která nepředstavuje žádné nebezpečí a může jí držet jakákoliv plnoletá osoba bez povolení,“ uvedla mluvčí policie Zuzana Týřová. Střelu si pak pyrotechnik převzal k likvidaci.

Takový granát našel jiný muž v lese. Foto: Policie ČR

Další munici pocházející tentokrát z druhé světová války našel ve stejný den muž (25) při procházce v lese u obce Klášter. Objevil tam tři ruční granáty RG II., dále o 17 signálních nábojů a několik malorážkových nábojů. Ruční granáty pyrotechnik z expozitury Teplice zlikvidoval na místě, zbytek zajistil k likvidaci a odvezl sebou.