Muž na fotce platil ukradenou bankovní kartou. Poznáte ho?

foto: Policie ČR

Policie České republiky pátrají po zloději, který ukradl peněženku s penězi i s platební kartou. S ní pak během pár dnů platil nejméně dvanáctkrát na několika různých místech po Plzni.

„Policisté obvodního oddělení Plzeň-střed vedou prověřování v trestní věci, kde je dáno podezření ze spáchání přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Tohoto jednání se měl dopustit dosud neznámý pachatel v době od 6. do 8. dubna 2019 na blíže nezjištěném místě v Plzni,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Pachatel měl z volně odloženého batohu odcizit poškozenému peněženku s obsahem finančních prostředků v cizí měně, osobních dokladů a platební kartu. „S odcizeným platebním prostředkem pak následně provedl celkem 12 platebních transakcí na více místech v Plzni. Tímto jednáním poškozenému způsobil újmu v nezjištěné výši,“ informovala Veronika Hokrová.

Policisté v rámci objasňování případu získali fotografie z kamerového záznamu, na kterých je zachycena podezřelá osoba. „Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat osobu zachycenou na přiložených fotografiích, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158,“ prosí veřejnost policejní mluvčí.

foto: Policie ČR