Mulačova nemocnice pokračuje ve svém rozvoji

Foto: Mulačova nemocnice

Nástavbu Gynekologicko-porodnického oddělení, rekonstrukci traktu porodních sálů, modernizaci Rehabilitačního oddělení a řadu dalších investičních akcí zrealizovala v loňském a letošním roce Mulačova nemocnice, která je tradičním poskytovatelem akutní lůžkové zdravotní péče v operačních oborech chirurgie, ortopedie, gynekologie a urologie. Rovněž je zavedenou plzeňskou porodnicí, provozuje interní a novorozenecké lůžkové oddělení, multioborovou jednotku intenzivní péče a jednotku následné intenzivní péče. Poskytuje rovněž široké spektrum ambulantní péče i nepřetržitou komplementární službu RDG oddělení a biochemické laboratoře.

Foto: Mulačova nemocnice

Nové komfortní porodní sály a pooperační pokoje na gynekologii

Dva nové samostatné porodní pokoje s diskrétním zázemím pro budoucí maminku a její doprovod, to je jedna z největších novinek, které se podařilo v loňském roce dokončit v Mulačově nemocnici. „Zvládli jsme celou akci během pěti týdnů a vzápětí se u nás projevil zvýšený zájem o porody. Loni jsme již překročili, i přes pěti týdenní přerušení provozu, 700 porodů a letos očekáváme, že se jejich počet ještě zvýší a překročíme hranici 900 porodů za rok, což je pro nás obrovská satisfakce. Těší nás také zvýšený zájem budoucích maminek o předporodní setkání s našimi lékaři a porodními asistentkami, kde si mohou prohlédnout porodní pokoje a zeptat se našich odborníků na cokoliv, co je v předporodní a porodní problematice zajímá. Na úspěšnou rekonstrukci a modernizaci porodních sálů pak navázala střešní nástavba patra gynekologie, díky níž na oddělení vzniklo sedm dalších pokojů s celkem 13 lůžky, vlastním sociálním zázemím a jsou zde rovněž velmi žádané nadstandardní pooperační pokoje,“ říká ředitel Mulačovy nemocnice Jaroslav Zimmermann.

Moderní vodoléčba

Na Rehabilitačním oddělení je od letošního dubna v plném provozu zmodernizovaná vodoléčba. Podstoupila celkovou rekonstrukci poprvé od roku 1958. „Práce trvaly necelé tři měsíce, a troufnu si říci, že se přestavba mimořádně povedla. Zrušili jsme historický velký bazén, který byl provozně velmi nákladný a využili jsme místo po něm pro rozšíření počtu vodoléčebných van. Původně byly jen čtyři, nyní jich máme osm. Pět je zcela nových a tři původní, které byly v solidním funkčním stavu, jsme nechali repasovat. Pořídili jsme například i velkou celotělovou vanu výhradně určenou jen pro podvodní masáže, vybudovali jsme nové Kneippovy bazénky, jejichž terapie slouží pacientům ke zlepšení prokrvení jejich nohou a ke zlepšení celkového metabolismu a krevního oběhu. Součástí rekonstrukce byla i výměna rozvodů vody a kanalizace, změnily se všechny povrchy, tedy obklady, dlažby, stropy a vzniklo zde nové sociální zázemí včetně sprch. Našim pacientům tak nyní opět nabízíme a poskytujeme plný rozsah prospěšných vodoléčebných procedur,“ uvádí Jaroslav Zimmermann.

Novinky ve vybavení

Gynekologie disponuje nejnovější endoskopickou věží pro laparoskopie a hysteroskopie, která zlepšila kvalitu a bezpečnost v péči o pacientky. „Na jednotku intenzivní péče, interní oddělení a interní ambulanci jsme pořídili tři nová EKG s Wi-Fi přenosem křivek, který umožňuje ukládat křivky včetně popisu, ale také další vyšetření srdce do společné centrální databáze a archivu,“ zdůrazňuje ředitel nemocnice. Oddělení Následné intenzivní péče má od letošního roku k dispozici již 8 plicních ventilátorů, rehabilitační oddělení rozšířilo své služby o laseroterapii, účinnou metodu v širokém spektru pacientských diagnóz. K letošním vánocům bychom měli pod stromečkem najít dva nové operační stoly, splněné přání našich operačních týmů Ježíškovi.

Co se připravuje dále

Vedení nemocnice chystá postupnou modernizaci všech pacientských pokojů a sociálního zázemí pacientů. Opravuje se po etapách a za plného provozu nemocnice. Pokoje získají novou image – změní se podlahové krytiny, osvětlení i vybavení a upravují se rovněž rozvody elektřiny a vody.

 PR