Mulačova nemocnice Plzeň otevírá novou lůžkovou část Gynekologicko-porodnického oddělení

foto: Mulačova nemocnice

Tento pátek byla slavnostně uvedena do provozu nová lůžková část Gynekologicko-porodnického oddělení Mulačovy nemocnice v rámci právě dokončené střešní nástavby nemocnice.

„Nové pokoje budou sloužit pacientkám gynekologicko-porodnického oddělení naší nemocnice,“ říká úvodem ing. Jaroslav Zimmermann, ředitel a jednatel Mulačovy nemocnice. „V rámci projektu zde vzniklo sedm nových pacientských pokojů s vlastním sociálním zázemím o celkové kapacitě až 13 lůžek a naše nemocnice tak reaguje na zvýšený počet prováděných operačních zákroků a rovněž na zvýšený zájem rodiček, které oceňují komfortní zázemí nově zmodernizovaných porodních sálů, osobní přístup personálu a menší rodinné prostředí naší porodnice,” doplňuje Jaroslav Zimmermann.

Nástavba byla zrealizována vlastním nákladem nemocnice v celkové výši 10 mil. Kč , v jejím rámci došlo rovněž i k významnému zlepšení požární bezpečnosti v celé nemocnici. Realizace trvala šest měsíců a navazuje na dispoziční úpravy a modernizaci porodních sálů Mulačovy nemocnice, které proběhly v dubnu a květnu letošního roku.