Mrtvého bezdomovce našla při parkování žena ve vnitrobloku za Komorním divadlem

Pohřební služba nakládá tělo mrtvého bezdomovce. Foto: Pavlína Polatová

Mrtvého bezdomovce polské národnosti našla ve středu ráno v vnitrobloku za bývalým Komorním divadlem v Plzni náhodná svědkyně. Mrtvolu staršího muže tam objevila, když tam parkovala se svým automobilem a venčila psa. Kolem 7.30 hodin pak událost oznámila na policii. Muž u sebe neměl doklady, ale policistům je jeho totožnost známá již z předchozí doby. Jedná se o třiapadesátiletého muže. Podle stavu ostatků leželo tělo na místě minimálně už v úterý. Naposledy ho policisté živého kontrolovali v plzeňských ulicích v pondělí. Okolí nálezu uzavřela policie, koronerka tam ohledávala tělo mrtvého muže.

Na místě je policie. Foto: Richard Beneš

Podle našich informací cizinec patřil ke komunitě bezdomovců, na ulici už žil delší dobu a podle toho také vypadal jeho zdravotní stav. Lze proto předpokládat, že nezemřel násilnou smrtí. Více napoví až jeho pitva.

Tělo mrtvého bezdomovce leželo v odlehlé části vnitrobloku. Foto: Richard Beneš

Tělo leželo v nejodlehlejší části vnitrobloku a nebylo ničím zakryté. Místo je známé tím, že se tam už dlouhá léta scházejí bezdomovci a narkomani, kteří tam chodí fetovat. Svědčí o tom četné injekční stříkačky mezi nahromaděnými odpadky.

Často tam ale také odhazují různé věci pocházející z trestné činnosti, například prázdné peněženky nebo tašky. Policie tam jezdí velmi často.