Mrazivé příběhy pěti žen odvysílá TV ZAK v rámci nového projektu

Nový pořad na TV ZAK nese název Století žen

Ženy, které trpěly v nacistických koncentračních táborech, káznicích nebo za komunistického režimu. Na jejich příběhy se zapomnělo nebo mělo zapomenout. Teď jejich osudy, ze kterých mrazí, oživuje projekt organizace Paměť národa. Na cyklu, jenž zachycuje vzpomínky pěti z nich, se jako mediální partner podílí TV ZAK.

„Cyklus má název Století žen, chceme, aby si lidé připomněli, že tragické roky nepostihly jen vojáky nebo odbojáře, ale i ženy nebo děti. Příběhy žen ze západu Čech vysílá televize ZAK, Český rozhlas Plzeň a návštěvníci západočeské metropole mohou shlédnout i výstavu v Riegerově ulici,“ říká Markéta Čekanová z organizace Paměť národa.

Diváci už měli možnost vidět první díl Století žen, který zachycuje příběh Miluše Kepkové z Plzně – Bolevce. Celá její rodina se zapojila do odboje. Po odhalení její matku a otce popravili a ona jako sedmnáctiletá dívka skončila v krutých podmínkách německých věznic. Další čtyři silné příběhy žen, kterým život změnily dějiny, bude televize ZAK vysílat vždy v neděli od 17.00 hodin.

„Spolupráce naší televize na tomto cyklu souvisí se změnami, kterými procházíme. Vytváříme západočeský mediální dům, jehož součástí je krajská TV ZAK, metropolitní PLZEŇ TV a web s prestižní adresou plzen.cz. Divákům začínáme nabízet nové pořady. Od dramatických, jako je Století žen, přes trailery filmových hitů až po příběhy ze zoo. V dalších měsících se dočkají výprav do historie, pokračování oblíbeného cyklu Stavba není sen, ale i pořadu ze sousedního Karlovarského kraje, kde mají naše média také tisíce diváků a čtenářů,“ uvedl jednatel televize Alois Valtr.