Mrazivé dny pokračují. V noci místy až -15. Poleví o víkendu?

ilustrační foto / pixabay.com

Zataženo až oblačno, noční teploty výrazně pod nulou a ty denní lehce pod bodem mrazu. Tak by mělo vypadat počasí v nejbližších dnech. Postupem času by se ale teploty přes den mohly vyšplhat opět nad nulu.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Zataženo až oblačno, na Moravě přechodně místy polojasno. V jihozápadní, postupně západní polovině Čech místy, jinde ojediněle slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti nebo sněhové pokrývce ojediněle kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty -6 až -2 °C, na jižní Moravě až 0 °C, v 1000 m na horách kolem -7 °C. Slabý, na východě území mírný severovýchodní až severní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na pátek (00-24):
Zataženo až oblačno, ojediněle, na východě na většině území, slabé sněžení. Večer ustávání srážek a místy i polojasno. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle kolem -11 °C. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 °C, na severovýchodě -7 až -4 °C. Mírný severní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až zataženo, zpočátku místy polojasno. Během dne od západu sněžení přecházející v polohách pod 800 m v déšť se sněhem nebo déšť, většinou mrznoucí s tvorbou ledovky. Na Moravě a ve Slezsku sněžení až později večer. Nejnižší noční teploty -6 až -10 °C, na východě kolem -12 °C a při sněhové pokrývce kolem -15 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, v severovýchodní polovině území -4 až -1 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jihozápadní až jižní.

Předpověď na neděli (00-24):
Zataženo až oblačno a občas déšť, i mrznoucí, nad 700 m, na Moravě a ve Slezsku i v nižších polohách, sněžení. Během dne postupně srážky jen místy a většinou sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, na Moravě a ve Slezsku -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C, na Moravě kolem -1 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Zataženo až oblačno, postupně na většině území sněžení. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Zpočátku slabý jihozápadní, postupně mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:
Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Místy občasné sněžení. Nejnižší noční teploty -3 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -11 °C. Nejvyšší denní teploty -4 až +1 °C.