Motoristé pozor, most generála Pattona se v neděli uzavře pro dopravu z centra

Most generála Pattona. Foto: Plzen.eu

Most generála Pattona se v neděli 7. října uzavře pro automobilovou dopravu ve směru z centra města. Uzavřený bude směr na Lochotín, dále pak na Karlovy Vary i na Most. Řidiči budou muset jet po objízdné trase. Stavbaři budou na mostě od 07.00 do 20.00 hodin pokládat finální živičný povrch v celé šířce vozovky.

Provoz z Lochotína nebude omezen. Objízdná trasa povede přes ulice Tyršova, U Prazdroje, Jateční, U Velkého rybníka, Studentská, Karlovarská. O dva týdny později se bude ve stejném režimu o víkendu pokládat povrch také na druhé části mostu z Lochotína do centra.

Generální oprava mostu, která začala loni v březnu, má být hotova do června 2019. Cílem stavbařů z ŘSD, kteří na mostě pracují je zprovoznit kompletně oba směry už do konce letošního roku. Do poloviny příštího roku by měly skončit sanační práce na spodní stavbě.

Cena opravy včetně změn i DPH bude činit 175 milionů korun, což je o osm milionů více oproti původnímu projektu. Stavbu prodražila mostní ložiska. Původně se měla pouze vyjmout, repasovat a pak vrátit zpět. Vzhledem k tomu, že byla v horším stavu než se předpokládalo, musela vyměnit za zcela nová.

Most generála Pattona tvoří dva mosty vedle sebe, které mají délku 227 metrů. Vybudovaný byl v roce 1971.