Motor Open Plzeň Plaza přinesl Diakonii Západ 180 000 Kč

Druhý ročník netradiční fundraisingové akce Motor Open Plzeň Plaza, autosalon, který pomáhá, navštívilo v Open Air Plaza 3 153 návštěvníků, kteří obdivovali atraktivní expozice regionálních prodejců osobních i užitkových vozů, motocyklů, ale též vysokozdvižných vozíků, nechyběli ani veteráni a různé závodní speciály. Mimo expozice byl připraven bohatý doprovodný program a stanoviště jednotlivých sociálních služeb Diakonie Západ. Cílem této akce bylo získat část finančních prostředků na nákup užitkového vozu pro pečovatelskou službu Jubilata. Od vystavovatelů a návštěvníků se nakonec podařilo získat částku 180 000 Kč.

Ačkoli se celá akce může jevit jako čistě komerční počin, opak je pravdou. Motor Open Plzeň Plaza má benefiční rozměr, a to ten, že veškerý výtěžek z této fundraisingové aktivity použije Diakonie Západ na nákup nového užitkového vozu pro svou pečovatelskou službu Jubilata, které dosluhuje ten stávající. Finanční prostředky věnovali samotní vystavovatelé a partneři akce, zakoupením vstupenky v hodnotě 30 Kč či zasláním DMS pomáhali i návštěvníci, díky nimž se podařilo získat 32 000 Kč. „Za účast veřejnosti na akci a získané finanční prostředky opravdu moc děkujeme, pokud by kdokoli chtěl dodatečně pomoci zasláním dárcovské DMS, může tak učinit do konce června. Stačí poslat DMS ve tvaru DMS DIAKONIE CCE na číslo 87 777,“ uvedl Libor Janíček, manažer projektu.

MotorOpen_ne_web34
Show Bohuslava Chmelaře s motocyklem Suzuki GSX-R 750 K7.

Loňský ročník Motor Open Plzeň Plaza Diakonii Západ pomohl získat zhruba 220 000 Kč, které byly beze zbytku použity na nákup speciálně upraveného svozové vozu pro handicapované klienty na Merklínsku. Ten již od letošního května pilně slouží svému účelu. Letošní druhý ročník přinesl Diakonii Západ zhruba 180 000 Kč, což je necelá polovina částky potřebné k pořízení nového užitkového vozu pro pečovatelskou službu Jubilata, která působí na Dobřansku a Merklínsku. „Ačkoli jsme letos získali o 40 000 Kč méně, považujeme výtěžek za úctyhodný, děkujeme za něj a opravdu nám pomůže v dohledné době pořídit nový užitkový vůz. Tak jako loni požádáme o nabídky pouze vystavovatele v rámci Motor Open Plzeň Plaza, což je i jistou formou poděkování za jejich podporu, ačkoli uspěje pouze jeden z nich,“ doplňuje Janíček. V rámci této akce také proběhla první část celonárodní sbírky Akce Cihla, kdy lidé přispěly celkem 5 000 Kč na podporu služby MŮJ 1+0 pro osoby s postižením, která provozuje chráněné a podporované bydlení. Prodávány byly i výrobky klientů ze Stacionářů a centra denních služeb Plamínek, kvalitní zboží z druhé ruky prodával SecondHelp. Výtěžek z těchto aktivit není započten v celkové částce.

Svou společenskou odpovědnost v tomto roce ukázalo více než 50 subjektů nejen ze světa automobilů a motocyklů, a to buď jako vystavovatelé nebo jako partneři, dále se představilo 13 služeb Diakonie Západ, na pódiu vystoupilo 20 účinkujících samostatně či ve skupinách a akci navštívilo 3 153 lidí. Záštitu nad akcí převzal primátor města Plzně Martin Zrzazevecký. „Všem patří obrovský dík! Moc si přejeme, aby všichni, kteří nám pomohli, našli chuť a čas se zúčastnit třetího ročníku Motor Open Plzeň Plaza, který začneme připravovat hned po prázdninách. Věříme také, že se v příštím roce zvýší počet návštěvníků, jelikož si to tato akce určitě zaslouží,“ říká Janíček.