Modrý tygr navštíví Animánii

Animánie začíná v Plzni 16. listopadu.

V rámci festivalu Animánie se 16. listopadu již podruhé bude v Plzni v sále Moving Station konat ukázkový seminář evropského vzdělávacího projektu CinEd, tentokrát s prvním českým zástupcem v kolekci evropských filmů, snímkem Petra Oukropce Modrý tygr. Seminář je určen pedagogům, kulturním pracovníkům a všem, koho zajímá oblast filmové výchovy.

Součástí semináře bude projekce filmu Modrý tygr (2012), představení mezinárodního projektu filmové výchovy CinEd, oběd a ukázky metodických nástrojů a konkrétních aktivit ve výuce. Pozornost bude soustředěna k novým pedagogickým a studentským materiálům k filmu Modrý tygr, na jejichž přípravě se aktivně podílel i režisér Petr Oukropec, který je letos členem poroty Animánie. Veřejnou projekci Modrého tygra uvede Petr Oukropec v následujících dnech po semináři. Učitelé tak mohou navázat na páteční aktivity semináře svou účastí na debatě po filmu. Účast na semináři akreditovaném MŠMT je zdarma, nutná je registrace prostřednictvím on-line formuláře na stránkách http://bit.ly/2OGqKqy.

Film Modrý tygr byl vybrán evropskými experty na filmovou výchovu zapojených do programu CinEd mimo jiné proto, že výborně reprezentuje české kulturní kořeny, ale zároveň má zásadní mezinárodní přesah. K filmovému dílu Petra Oukropce, které je v rámci CinEdu pro školní projekce zpřístupněno zdarma on-line, byly vytvořeny rozsáhlé a hodnotné pedagogické materiály a pracovní listy pro studenty, které jsou přeloženy do několika jazyků. Film tak můžou vidět a následně s ním pracovat žáci škol v devíti zemích Evropy zapojených do projektu CinEd (mimo jiné Francie, Španělsko, Itálie).

CinEd je mezinárodní program filmové výchovy, který zpřístupňuje evropské filmy dětem a mladým divákům ve věku 6 – 19 let. Evropskou komisí na festivalu v Cannes v roce 2018 byl CinEd ohodnocen jako jeden ze šesti nejúspěšnějších projektů v této oblasti. Jeho českým partnerem je Asociace českých filmových klubů.