Mobilní rentgen celní správy odhalil pašované cigarety

foto: Celní správa

Ve dnech 12. až 15. října proběhla v Plzeňském kraji kontrolní akce celníků zaměřená na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu, dále na nelegální přepravu lihovin, tabáku a tabákových výrobků a na odhalování omamných a psychotropních látek. Kontroly byly prováděny pomocí mobilního velkokapacitního rentgenu, který je schopen odhalit případné tajné schránky nebo jiné úpravy na vozidle k ukrytí kontrabandu.

foto: Celní úřad

V sobotu 13. října bylo na D5 vytipováno ke kontrole dodávkové vozidlo ukrajinské registrační značky. „Pomocí rentgenu celníci zjistili, že v dodávce se v dutině pod podlahou a v prazích nachází kvádry, tvarem připomínající krabičky cigaret. Vše bylo následně prověřeno služebním psem na vyhledávání tabáku, který domněnku potvrdil. Jednotlivé krabičky byly důmyslně poschovávané s cílem co nejvíce znemožnit jejich odhalení,“ uvedla mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Marcela Kašparová s tím, že ve vozidle bylo nalezeno více než 9000 ks cigaret různých značek značených ukrajinskými tabákovými nálepkami (kolky).

Jedná se přitom o opakovaný záchyt cigaret v Plzeňském kraji pomocí velkokapacitního rentgenu, kdy celníci zadrželi u Rozvadova rumunského pašeráka, který převážel kontraband cigaret s ukrajinskými a rumunskými kolky v návěsu pro přepravu osobních vozidel.