Mladými sportovci roku v Plzeňském kraji jsou plavec Chocholatý a kladivářka Skypalová

Loňští držitelé titulu. Atletka Skypalová a plavec Chocholatý. foto: NSM

Sportovcem Plzně 2017 v kategorii staršího žactva se stal plavec Tomáš Chocholatý, kategorii dorostu kraluje atletka Kateřina Skypalová. Vyhlášení prestižní ankety se konalo v úterý v podvečer na plzeňské radnici.

Na trůn určený pro Sportovce Plzně 2017 v kategorii dorostu usedla atletka AK Škoda Plzeň Kateřina Skypalová. V loňském roce získala plzeňská kladivářka titul na ME juniorů, ovládla domácí šampionát dorostu, do 22 let i dospělých. „V roce 2017 se mi povedlo všechno, co jsem chtěla,“ uvedla po vyhlášení Skypalová. V kategorii dorostu byli oceněni také Eliška Fajfrlíková (sportovní aerobik), Jakub Forejt (atletika), Ondřej Gemov (plavání), Jan Hašek (MTBO, LOB), Filip Jireš (zápas), Jan Louda (badminton) a Kristýna Štemberová (plavání).

Kategorii staršího žactva ovládl plavec PK Slavia VŠ Plzeň Tomáš Chocholatý. K triumfu mu pomohla medailová sklizeň z Olympiády dětí a mládeže v Brně, stejně jako bohatá medailová sbírka z republikových šampionátů. „Je to dobrý pocit, nečekal jsem to, byl jsem trochu v šoku. Byl to hodně úspěšný rok, hlavně Olympiáda dětí a mládeže,“ prohlásil Chocholatý. Dalšími oceněnými v kategorii staršího žactva byli Martin Kočandrle (běh na lyžích), Filip Matějovič (triatlon), Barbara Píchalová (atletika), Nikol Soustružníková, Simona Spěšná (obě cyklistika) a Michaela Štěrbová (moderní pětiboj).

V kategorii mladšího žactva, vyhlašované bez pořadí, se mezi nejlepší dostal lukostřelec Daniel Bouřil, atletka Viktorie Jánská, plavec a moderní pětibojař Matěj Sladký a Kamila Peštová, která se věnuje koloběhu.

Ve spolupráci Západočeské univerzity a Nadace sportující mládeže byla za skloubení sportovních a studijních výsledků udělena také Cena rektora Západočeské univerzity v Plzni. Její držitelkou se stala Eliška Fajfrlíková, studentka Sportovního gymnázia Plzeň.

Poděkování za dlouholetou a obětavou práci s mládeží se dostalo trenérovi házené Františku Egermaierovi. Ocenění pro plzeňskou Trenérku roku mládeže za loňský rok převzala Lucie Plašilová (atletika).

Nejlepší akcí z programu TOP Junior Sport Plzeň, do kterého jsou zařazeny špičkové mezinárodní soutěže pro mládež, byl premiérově vyhlášen Memoriál Stanislava Štrunce, jehož pořadatelem je VIKTORIA PLZEŇ.

V kategoriích družstev byly oceněny následující kolektivy:

Žactvo: TJ Plzeň – Litice, starší žáci (Pozemní hokej), 31. ZŠ Plzeň, starší žákyně (Házená), Pětibojařské sportovní centrum v Plzni, mladší žáci (Moderní pětiboj), KVS Plzeň, starší žáci (Vodní pólo), LK ARCUS Plzeň, starší žactvo (Lukostřelba)

Dorost: TJ Lokomotiva Plzeň, posádka Tereza a Jakub Dobrých (Jachting), LK Plzeň 1935, družstvo juniorů (Lukostřelba), HC Plzeň 1929, družstvo juniorů (Lední hokej), HC Plzeň 1929, družstvo staršího dorostu (Lední hokej).