Mladý plzeňský házenkář Tomáš po nehodě ochrnul

20. červenec 2019. Přesně v tento den se mladému plzeňskému házenkáři Tomáši Matoušíkovi převrátil život naruby. Po nehodě utrpěl vážná zranění, která ho připoutala na vozík.

Osmnáctiletý Tomáš, člen družstva staršího dorostu, se stal letos o prázdninách účastníkem dopravní nehody. Při jízdě na motorce se tehdy u Záluží střetl s dalšími dvěma auty. „Motorkáře transportujeme ve velmi vážném stavu na urgentní příjem FN Plzeň,“ uvedla tehdy Andrea Divišová ze Záchranné služby Plzeňského kraje. Později přišel krutý ortel lékařů – ochrnutí dolních končetin.

Tomáš je ale bojovník a chce i nadále žít jako sportovec. A právě s tím se mu rozhodl pomoci i A-tým jeho mateřského Talentu M.A.T. Plzeň. Nedělní duel s Brnem věnuje právě jemu. „Tomáš potřebuje speciálně upravený invalidní vozík. V rámci tohoto zápasu se uskuteční speciální sbírka,“ uvedl klub.

Pokud se nemůžete na zápas dostavit, ale chtěli byste Tomášovi přispět na to, aby opět mohl začít dělat milovaný sport, můžete tak učinit zasláním libovolné částky na účet č. 1760952033/0800.