Drsná a rychlá premiéra. Mladík Houdek poslal po 20 vteřinách dva Sparťany do nemocnice

Plno emocí bylo k vidění už i v prvním zápase letošní sezóny. HC Škoda Plzeň

Aktualizováno 13:45 Jedno jediné střídání, které podle statistik trvalo 20 vteřin, odehrál ve svém prvním extraligovém zápase plzeňský bek Michal Houdek. Mladíček v obraně Západočechů šel původně mstít svého spoluhráče a po zákroku a následné bitce pro něj zápas skončil. Disciplinární komise pak mladíkovi vystavila stopku ještě na další dvě utkání.

Hrála se 32. minuta, když měl jít za vyseknutí hole na trestnou lavici domácí útočník Kvapil. Své první střídání v zápase v té chvíli absolvoval plzeňský obránce Michal Houdek, na nic nečekal a Kvapila jel potrestat sám. „Vlezl jsem na led a viděl, jak mému spoluhráči vyseknul hokejku z ruky. Jel jsem ho bránit. Tady nekoukáte doprava doleva. Když vašeho spoluhráče někdo atakuje, musíte se ho zastat. Pro mě to je přirozená role. Tak by to mělo být,“ prohlásil po zápase plzeňský bek, který se zároveň podivoval nad tím, že Kvapil zůstal ležet na ledě. „Mrzí mě to. Nemyslím si, že zákrok byl vedený až takovou silou. Nečekal jsem, že až takhle upadne,“ prohlásil.

Tím ale příběh Michala Houdka neskončil. Jeho zákrok na Kvapila šel pomstít prozměnu obránce Piskáček. A se zlou se potázal. Z bitky odešel se zkrvaveným obličejem a musel zamířit do nemocnice na vyšetření kvůli podezření z otřesu mozku. Spolu s ním přitom putoval na stejné místo i Kvapil.

„Myslím, že disciplinárka všechny podobné zákroky na hraně posuzuje,“ tušil Houdek. V pátek před polednem se pak dozvěděl svůj ortel. Dva následující zápasy si bek Škodovky nezahraje. „Trest dvou utkání přijímám a vezmu si z toho ponaučení. Mrzí mě, že jsem zákrok vedl takovou silou. Sehnal jsem si telefonní číslo na Marka Kvapila a napsal jsem mu zprávu s přáním, ať je brzy fit,“ říká Michal Houdek. „Marek mi odpověděl obratem s tím, že děkuje a že jsem ho nezranil já. Nicméně moje přání jeho brzkého zotavení stále platí!“