Mladíci Viktorie vystrkují růžky. Šanci máme, věří plzeňský talent Šulc

foto: FCVP

Do přípravy A-týmu se zapojili také dva mladíci, kteří na podzim úspěšně okusili juniorskou Ligu mistrů. Pavel Šulc a Tomáš Kepl už dokazují, jaký poklad v nich západočeský klub může mít. Ve včerejší přípravě se Sokolovem se oba střelecky prosadili, druhý jmenovaný dokonce dvakrát.

„Bylo to náročné utkání. Na křídle normálně nehraju, ale myslím, že jsem to zvládl,“ řekl novinářům po zápase záložník Pavel Šulc. S A-týmem je od začátku zimní přípravy. „Je to fajn, skvělá parta, všechno dobré. Pan Vrba nám dává docela zabrat, ale jde to,“ hodnotí Šulc první týdny. Talentovaný záložník byl klíčovou postavou kádru U19, který hrál na podzim juniorskou Ligu mistrů. „To byl pro mě byla zatím vrcholem kariéry a teď uvidíme, jak se to vyvine dál,“ říká Šulc, který může srovnat dospělý fotbal s evropskou elitou toho dorosteneckého. „Rozdíl je asi hlavně v soubojích. Je to tu více silové, tvrdší.“

Může produktivní výkon pomoci Pavlu Šulcovi k setrvání v kádru i pro španělské soustředění? „Šance tam asi je, uvidíme. Musím jen podávat dobré výkony na trénincích, makat a uvidíme,“ zakončil osmnáctiletý mladík rozhovor po zápase, ve kterém dal jeden gól a na další dva přihrál.