Mladí Plzeňané způsobili proti AS Řím senzaci. Dotlačili jsme to pracovitostí a euforií, tvrdí úspěšný kouč

foto: FCVP

Zatímco A-tým v Římě vyhořel, tým U19 zařídil senzaci. Ve svém druhém utkání UEFA Youth League (juniorská Liga mistrů) předvedl na hřišti AS Řím velký obrat a odvezl si tři body za výhru 4:3. „Vyhráli jsme díky naší euforii,“ hodnotil trenér velkou senzaci.

foto: FCVP

Výhra je o to cennější, že vstup do druhé půle přitom viktoriánům vůbec nevyšel a Řím se rychle dostal do dvoubrankového vedení 3:1. „To byl hodně těžký moment, ale trenéři nás burcovali a my sebe taky,“ řekl Václav Míka. „Vypadli jsme z tempa v úvodech obou poločasů. Hráči ale po pár povedených akcích nabyli sebevědomí a hlavně ve druhém poločase zhruba od 50. do 75. minuty jsme hráli se skvělými pasážemi. Jak říkám, vstup do druhé půle vůbec nevyšel, ale o to cennější je, že mužstvo zvedlo hlavy a dokázalo výsledek otočit,“ řekl nadšeně kouč Jiří Žilák.

Vítěznou branku vstřelil v 90. minutě Tomáš Kepl. A to i v době, kdy Plzeň hrála v oslabení. „Zalezli jsme a říkali jsme si, že udržet remízu by bylo cenné. I tak jsme si ale věřili, že se něco může podařit. Nakonec z brejku Keplík vstřelil výborný gól, takže paráda,“ popsal své pocity kapitán Míka. „Kepl hrál výborný zápas a i když jsme hráli v 10, tak jsme věřili, že je schopen vstřelit gól. Nakonec se ukázalo, že tou svojí pracovitostí a euforií jsme to tam dotlačili,“ dodal Jiří Žilák.

Viktoriáni U19 tak po 2 zápasech mají na kontě 4 body. „Vypadá to pro nás dobře, ale čekají nás ještě čtyři náročné zápasy a uvidíme, jak to dopadne,“ řekl Míka. „Vstup je výborný, na druhou stranu ale i víme, že ne vše se nám podařilo. Opakuji to pořád, tyto zápasy jsou pro nás hlavně cenné zkušenosti a získávání nezapomenutelných zážitků, ze kterých můžeme čerpat dál,“ uzavřel trenér týmu Žilák.