Mládě labutě zabilo rozsáhlé poranění krku. Policisté hledají svědky

foto: DESOP

Úhyn labutího mláděte na Seneckém rybníku přidělal vrásky na čele Záchranné stanici živočichů v Plzni. Podle výsledků pitvy labuť umřela kvůli rozsáhlému poranění v oblasti krku. 

Nález uhynulé labutě na vodě v pravé části rybníka u stavidla nahlásil v neděli jeden z plavců na městskou policii. „Podle šetření na místě bylo zvíře uhynulé pouze několik hodin, což potvrdila i výpověď svědků, kteří všechna čtyři mláďata údajně viděli živá ještě v sobotu večer v 19:45. Na druhou stranu však v neděli ve 12:30 plavala na Senečáku s rodiči už pouze tři mláďata. Z toho vyplývá, že k úhynu nalezeného mláděte muselo dojít v čase mezi sobotou 19:45 až nedělí 12:30,“ říká Karel Makoň ze záchranné stanice živočichů.

Podle výsledků pitvy mládě uhynulo nejspíš kvůli rozsáhlému poranění na krku, které by mohlo odpovídat kousnutí, a to velkými zuby.

Záchranáři nyní shání svědky, kteří by pomohli celou událost objasnit. „Žádáme případné svědky a návštěvníky této lokality v uvedeném čase, zda si nevšimli něčeho podezřelého v souvislosti s pohybem labutí rodinky a hlavně počtem mláďat,“ dodal Makoň. Případné informace mohou lidé posílat mailem na adresu ptactvo@desop.cz.