Mistryně ČR v rybolovné technice je z Kladrub

Členové kroužku při nácviku rybolovné techniky

Je jí 14 let a v Kladrubech u Stříbra je členkou rybářského kroužku, který vede Bohumil Kraus s Petrem Havránkem. Jmenuje se  Simona Krausová a Bohumil Kraus je  nejenom jejím trenérem, ale hlavně rádcem a tatínkem. Kladrubský kroužek funguje už sedmým rokem a mladí rybáři dávají o sobě znát. Už čtyřikrát totiž byli v národním kole za Plzeňský kraj a právě Simona dokonce vloni zvítězila v kategorii žákyň. Rok před tím byla stříbrná.

Simona Krausová, mistryně ČR, foto Bohumil Kraus

„Simona je od mala spíše jako kluk, žádné panenky a holčičí práce, to ji nikdy nebavilo. Takhle autíčka a pistolky, to ano. Nejvíce ji baví  rybolovná technika a lov na plavanou. Loňský rok byl pro nás opravdu úspěšný. Na Mistrovství republiky juniorů a žáků v rybolovné technice, které se konalo v Pelhřimově, vybojovala Simona v pětiboji titul Mistryně České republiky v kategorii žákyň. V družstvech pak navíc ještě obsadila druhé místo s kamarádkou Kateřinou Patkovou, která si také vedla skvěle a přivezla titul Mistryně České republiky v kategorii junior. Takže to byly hned dva tituly pro Plzeňský kraj,“ říká vedoucí mladých rybářů Bohumil Kraus.

Dva tituly jsou velkým přínosem jak pro samotný rybářský kroužek, tak pro trenéry družstva, jimiž byli Miroslav Hubálek z Černošína a Václav Váchal ze Kdyně.

„Simona je mimořádně šikovné děvče a v tachovském regionu skutečnou hvězdou,“ tvrdí trenér Hubálek. To se dá ostatně říci i o jeho synu  Martinu Hubálkovi z Černošína, který nasbíral už také řadu titulů.