Mistr výčepní 2017 načepoval první pivo z rozšířené varny

ilustrační foto

Vítěz soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2017 Miroslav Štych načepoval první půllitry piva Pilsner Urquell, vyrobeného po letošním rozšíření varny a uzrálého v nových cylindrokonických tancích.

„Kdo jiný, než nejlepší výčepní loňského roku by měl toto pivo načepovat poprvé,“ komentuje starší obchodní sládek Václav Berka, který pivo v pondělí v pivovaru degustoval a odsouhlasil, že chuť a kvalita Pilsner Urquell se nemění ani po 176 letech a že pivo může být distribuováno spotřebitelům.

Naražení sudu je jednou z posledních slavnostních aktivit Miroslava Štycha v roli nejlepšího výčepního plzeňského piva, zanedlouho totiž bude vyhlášen vítěz Pilsner Urquell Master Bartender pro rok 2018. „Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender je už tradicí a výrazně přispívá ke zvyšování úrovně čepovaného piva, obnovuje hrdost na tuto profesi a motivuje výčepní k co nejlepší práci. Ať už jde o péči o půllitry, způsob čepování, ale také třeba jednání s hosty, které rovněž posuzujeme. Na srpnové finále jsme již vybrali z úvodních kol, kterých se v květnu a červnu zúčastnilo 250 soutěžících, 22 finalistů z ČR a 8 ze SR. A rok od roku jsou lepší a lepší,“ dodává Václav Berka. Vítěz letošního klání Pilsner Urquell Master Bartender bude slavnostně oznámen 16. srpna v Plzni.