Minulá sezóna dobrá, další bude těžší. Každý už ode mě bude něco očekávat, tuší Frodl

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Místo volna se potil brankářském dresu Barceloně. Na inlinových World Roller Games plzeňský gólman Dominik Frodl zářil a vybojoval s reprezentačním týmem stříbrné medaile. Teď už se ale připravuje se svými klubovými spoluhráči zpátky v Plzni a přemýšlí nad další sezónou. „Bude těžší,“ připouští.

foto: World Skate

Měl jste vůbec dovolenou?
Hned po sezoně jsme s přítelkyní letěli do Emirátů. Ale mistrovství světa neberu jako něco, čím bych se měl unavit. Všichni dostali nějaký plán, co měli plnit, třeba v posilovně. Já to měl tak, že jsem chytal na šampionátu. Užil jsem si to a myslím, že jsem měl pestré léto.

Už jste někde zmiňoval, že ve Španělsku panovala vedra, jaká jste nezažil. Opravdu to bylo tak strašné?
To bylo šílený. V horších podmínkách jsem nikdy nechytal. Lidi seděli na tribunách v tričku a potili se, my na sobě měli výstroj. Fakt otřes, vážně bych to nikomu moc nepřál. Bylo to výživný. Ale všichni to měli stejné, zvládli jsme to. Na ledě to teď je taky náročné, ale v hale máme trošku chládek, i když všichni chodí v tričku. Ovšem proti tomu, co jsem zažil v Barceloně, je to úžasné.

V Plzni máte nového kolegu v brankářské dvojici. Jak jste si sedli s Jaroslavem Pavelkou?
Super. Před dvěma sezonami jsem měl ze Slavie takové formální střídavé starty do Hradce, po skončení sezony jsem tam jel trénovat. Znali jsme se odtud, jsme s Jardou dobří kamarádi. I pan Pejchar (trenér brankářů) se ptal, jak spolu vycházíme. Řekl jsem, že bez problémů. Myslím, že to bude klapat. Trávíme spolu někdy i volný čas, ta chemie bude fungovat.

Přichází Pavelka spíš jako dvojka po zdařilé sezoně, jakou jste v Plzni měl?
To se nedá říct. Minulou sezonu jsem měl dobrou, ale tím horší to bude v té příští. Už se ode mě bude něco očekávat. Ne nadarmo se říká, že druhá sezona je těžší, protože to člověk musí potvrdit. A já jsem něco podobného zažil už ve Slavii, kdy jsem první sezonu vylítl a druhou na mě bylo nahlíženo taky jinak, nebyl už jsem takovej ten mladíček, co nemá co ztratit, ale přece jenom to očekávání tam už nějaké je. Uvidíme. Bude se dařit mně, budu chytat já, bude se dařit Jardovi, bude chytat on. Myslím, že šanci dostaneme oba stejnou. Hlavně aby mužstvo jako tým vyhrávalo.

Jste druhý v inline hokeji na světě, s Plzní jste získal extraligový bronz, pro klub druhý po sobě. Hráči už teď mluví o tom, že by to chtělo postoupit ještě výš. Přemýšlíte, jak by příští sezona mohla dopadnout?
Jiní zažili oba bronzy, já tu byl první sezonu. Ale samozřejmě to vnímám. Dvakrát se povedla základní část, jednou ji vyhráli, naposledy jsme skončili třetí. A k postupu do finále chybělo tentokrát opravdu malinko. Doufám, že se to povede a posuneme se ještě dál.