Milujete ji? Zamkněte ji! I motorku je třeba zabezpečit před krádeží

Slunečné jarní počasí je konečně tady a sezóna motorkářů je v plném proudu. Pokud i Vy patříte k milovníkům motocyklů, nezapomínejte na kvalitní zabezpečení – na cestách ani při parkování, a to ani ve vlastní garáži, natož v garáži společné nebo přímo na ulici. Investice do zabezpečení motocyklu se vždy vyplatí – i nejdražší zámek stojí pouze zlomek ceny motorky.

Jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak motorku zajistit proti krádeži, jsou bezpečnostní řetězy. Ty se vyrábějí nejčastěji v kombinaci s bezpečnostním visacím zámkem. Praktické jsou také řetězy s integrovaným zámkem, u kterých se nemusíte bát, že visací zámek zapomenete. A pokud často ztrácíte klíče, vyzkoušejte řetězy s odemykáním na číselný kód.

Kvalitní řetěz by měl vždy být odolný proti přeříznutí a přestřižení a totéž musí platit i pro třmen případného visacího zámku, který by měl zároveň odolat i vytržení. Nevýhodou řetězů je jejich velikost, kvůli které se někdy špatně přepravují. Tento problém řeší skládací zámky, které byly původně vyvinuté jako vysoce spolehlivá alternativa k běžným cyklozámkům. Jsou ale dostatečné i pro rychlé zamknutí menších motocyklů a skútrů. Po složení do pouzdra zabírají minimum místa a jsou tak ideální na cesty. Na zabezpečení příslušenství se skvěle hodí tenké lankové zámky s nastavitelnou délkou, jejichž dlouhé lanko můžete protáhnout helmou, ale i bundou a dalším příslušenstvím.

Potřebujete zabezpečit svou motorku nebo skútr? Zastavte se na plzeňské prodejně KLÍČOVÉHO CENTRA. Naši specialisté Vám pomohou vybrat vhodný řetěz nebo zámek.

PR