Mikuláš s čerty přijde do plzeňské zoo v sobotu

ilustrační foto

Navštívíte-li v sobotu 8. prosince Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně, zažijete ještě jednu mikulášskou nadílku. Mikulášské a čertovské odpoledne na statku Lüftnerka začíná v 15 hodin Prvorepubliková třída umístěná v přízemí hlavní budovy se stane velkou školu čertovských kousků. Od Mikuláše dostane každý malý návštěvník dárkový sáček s dobrotami. Musí mu ale zazpívat úryvek z písničky nebo zarecitovat básničku. Mikuláš rád předá i dáreček od rodičů.

Na mikulášský a čertovský program navazuje symbolické ukládání medvědů k zimnímu spánku. Zájemci si v doprovodu ošetřovatele prohlédnou jejich podzemní ubikace, v nichž budou zalezlí až do začátku března. Medvědí spánek je označován jako nepravý, poněvadž tělesná teplota se v jeho průběhu snižuje jen minimálně; spotřeba kyslíku je asi poloviční, ovšem tep může klesnout až o 75 procent.

Třetí adventní sobota 15. 12. v zoologické a botanické zahradě bude patřit od 14 hodin u krbu v hospodě na statku Lüftnerka setkání se zajímavými lidmi. Motto akce zní: Přines s sebou vánoční cukroví a nabídni ho spolusedícím u stolu. Poté bude následovat podvečerní komentovaná prohlídka vánočně ozdobené zahrady. Na všechny adventní a vánoční akce platí nezměněné mimosezónní vstupné.