Mikrogranty oživí kulturní a umělecké aktivity

Staročeský jarmark v Plasích, ilustrační foto

Plzeňský kraj poskytne účelové neinvestiční dotace v celkové výši 257 000 korun v rámci dotačního programu „Mikrogranty Plzeňského kraje na podporu a oživení kulturních a uměleckých aktivit pro rok 2017“. Jedná se o třetí sběr žádostí, který byl ukončen už v letošním říjnu.

Podporu získá např. multižánrová kulturně-vzdělávací konference TESxPlzeň 2017, projekce snímků Letní kino ve vnitrobloku, Dny pro duševní zdraví 2017, Staročeský jarmark v Plasích nebo Den s obcí Bděněves. Ten letošní se konal na návsi v září už podruhé  a přilákal značné množství místních i okolních lidí.  Odpolední program se protáhl až do půlnoci a zahrnoval vystoupí kapely Nýřaňanka a Heligonky Aleše Rusňáka. V podvečer se představila   místní amatérská kapela Májka Band.  Večerním favoritem byl samozřejmě SEMTEX.

Krajské zastupitelstvo pro tento dotační program pro rok 2017 schválilo částku 1 milion korun. Ve všech třech hodnoceních bude celkem rozděleno 987 500 korun. Nevyčerpané finanční prostředky ve výši 12 500 korun budou přerozděleny v rámci položek rozpočtové oblasti Kultura a  cestovní ruch.