Mig 21, Wohnout, Harlej, Jelen a spol. Chodrockfest je připravený

foto: Jan Zeman

Domažlický open-air festival působí na české festivalové mapě od roku 2011. Chodská metropole, Domažlice, je dějištěm tohoto festivalu každý srpen a datum festivalu se vždy částečně překrývá s domažlickými Chodskými slavnostmi a Vavřineckou poutí.

Festival je populární nejen díky hudební nabídce, ale především také díky festivalově atypickému prostředí. Areál festivalu tvoří jezdecký oddíl a festival se odehrává na několika velkých písčitých „terasách“ a dokola je uzavřen stromy. Celé prostředí tak působí na návštěvníky velmi příjemně a je zároveň i ochranou v případě tropického počasí. Návštěvníci začali označovat festival jako plážový a to právě díky písčitému povrchu, který se ovšem ukázal jako velmi vhodný i v případě deštivého počasí.

chodrockfest_plakatV roce 2016 se koná 6. ročník a termín festivalu připadá na 12. – 13. srpna. Na návštěvníky čeká kromě hudební nabídky doprovodný program, soutěže o ceny a také obvyklý festivalový servis, na který jsou již v Domažlicích zvyklí. Výhodou je stanové městečko bezprostředně sousedící s festivalovým areálem a také krátká vzdálenost do centra města, kam si návštěvníci mohou „odskočit“ na probíhající Chodské slavnosti. Festival se odehrává na dvou střídajících se scénách. Kompletní informace o festivalu, včetně těch praktických, jsou k dispozici na oficiální festivalovém webu.

Jedním z hlavních účinkujících letošního ročníku bude kapela populárního herce a zpěváka Jiřího Macháčka, MIG 21. Ti dorazí na domažlický Chodrockfest přitom premiérově. Bohužel týden před akcí zrušil svoji účast v Domažlicích populární Walda gang, a to ze zdravotních důvodů frontmana kapely Vládi Šafránka. Naopak chybět nebude po roční pauze Wohnout s bratry Homoly a jejich Svazem českých bohémů. Již po druhé se vrací na místo činu mladá, ale velmi dravá kapela Jelen na čele S Jidnrou Polákem. Raketový růst zaznamenali v posledním roce nova naděje tuzemské hudební scény – Mirai. Kapela působí přitom na festivalové scéně teprve druhým rokem, její hity ovšem zní pravidelně rádiovým etherem. Dále zahrají v regionu dobře známí Dymytry nebo Harlej. Mezi stálice pak patří nekorunovaný kníže českého pornofolku – Záviš, nebo pop-rockový Bags ze Strakonic.

Chodrockfest je ČISTÝ FESTIVAL

Ve festivalovém areálu Chodrockfestu můžeš odpady třídit a na stánku Čistý festival za to dostat odměnu. Tam se odměny dočká totiž každý návštěvník, který přinese určitě množství plastů nebo papírů. Za každých 10 plastů nebo 20 papírů získáš jednobodový žeton, který můžeš vyměnit za skvělý dárek! Žetony můžeš také střádat a později vyměnit za hodnotnější dárky. Přímo za 25 kusů plastů, například kelímků, můžeš dokonce získat speciální žeton na jedno pivo zdarma!

Kromě toho, že budete třídit odpady, pomůžete také svému festivalu získat certifikaci Čistý festival. Té je festival Chodrockfest držitelem již čtyři roky. Tato certifikace je udělována sedm let společností EKO-KOM, a.s. odpovědným festivalům a letním akcím za to, že umožňují svým návštěvníkům třídit odpady a snaží se udržovat své areály čisté. Čistý festival probíhá pod záštitou projektu Samosebou.cz, který spojuje zábavu, zajímavosti, hudbu a třídění odpadu a recyklaci.

Informace o vstupenkách najdete zde.

Soutěž

Chcete-li vyhrát vstupenky se zpravodajským serverem Plzen.cz, napište správnou odpověď na naši soutěžní otázku. Jak se jmenuje zpěvák stále populárnější skupiny Jelen, která vystoupí na Chodrockfestu v sobotu? Odpovědi pište na soutěžní email soutez@plzen.cz. Výherce vstupenek budeme kontaktovat emailem.