Mezinárodní festival Divadlo zahájí ruský soubor

foto: DJKT

Ve středu 11. září začíná v západočeské metropoli již 27. ročník mezinárodního festivalu DIVADLO. Zahájení bude patřit neotřelému, téměř surrealistickému zpracování Ostrovského předlohy Bez věna, které je společným projektem moskevského divadelního souboru Školy dramatických umění a producenta Leonida Robermana.

Pod inscenací je podepsán jeden z nejlepších současných ruských režisérů Dmitrij Krymov, který je proslulý provokativním zpracováním ruských klasických předloh. Nemožnost být svobodný bez peněz ve světě peněz je v inscenaci podtržena groteskností a zdůrazněním absurdity situací i proměnlivostí stylů, které režisér střídá. “Vše probíhá na pozadí permanentně běžícího televizního přenosu fotbalového utkání; herci během představení vstupují do paralelní reality na břeh řeky Volhy, přebývají v ní a vracejí se zpět na jeviště,” popisuje dramaturgyně festivalu Kamila Černá. Zároveň se rozběhne program v rámci sekce Johan uvádí v prostoru Moving Station i pouliční představení – akrobatické umění předvede U Branky německá provazochodkyně Ea Paravicini v magickém novocirkusovém představení Indigo.

Celkově program do 19. září nabídne v rámci hlavní části a navazujícího epilogu přes 50 představení a doprovodných akcí – pouličních performancí, koncertů, workshopů i výstav. Představí se soubory z Maďarska, Německa, Polska, Ruska, Slovenska, Slovinska a České republiky.