Mezinárodní festival Divadlo: Den druhý

Poslední trik Georgese Méliese

Tři představení nabídne dnes 22. ročník festivalu Divadlo. Hrát se bude v Alfě, v Novém divadle a také na železniční zastávce v Plzni v Přeštické ulici.

Program dnes začne už v 16 hodin představením Divadla Drak z Hradce Králové. V Alfě uvedou hru Poslední trik Georgese Méliese. Starý Méliès dožívá v domově pro přestárlé, ale před koncem, zmarem a nečinností uniká do světa kouzel. Divadlo Drak existuje už 55 let a v ČR má výjimečnou pověst.

Festival Divadlo dnes hostí i Nové divadlo v Plzni. Od 19 hodin se tady bude hrát Gogolův Revizor. Uvede ho soubor divadla Vígszínház z Budapešti. Revizora s ním nastudoval režisér Viktor Bódó, který bývá označován, zřejmě pro jeho citáty nabitý, akcí a vtipem kombinovaný rukopis, za Quentina Tarantina současného divadla.

Od půl deváté se pak v rámci festivalu představí platforma Druhé nástupiště s inscenací Vaňku, člověče! Jedná se o pokus ověřit životnost témat i poetiky aktovek Václava Havla v dnešní sice již otevřené, netotalitní, ale konzumem bičované společnosti. Celovečerní inscenaci tří „vaňkovských her“ (Protestu, Chyby a Vernisáže) uvidíte tentokrát v nádražní budově Plzeň zastávka v Přeštické ulici.