Meteorologové už ví, jak bude na Štědrý den. A co Silvestr?

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 20. prosinec 2020 20:11

Také v tomto týdnu se noční teploty udrží nad nulou, na Štědrý den se teploty budou pohybovat kolem pěti stupňů Celsia. Ochlazení má dorazit až v příštím týdnu, na Silvestra už by mohlo v noci mrznout. 

"Předpokládáme, že období od 21. prosince 2020 do 17. ledna 2021 bude na našem území jako celek teplotně slabě nadprůměrné," uvedli meteorologové. Nejteplejší má být první předpovědní týden (od 21. 12), postupně by teploty měly zvolna klesat. V porovnání s dalšími týdny vychází jako relativně nejchladnější třetí předpovědní týden (od 4. ledna), ale i ten by měl mít průměrnou teplotu nad dlouhodobým normálem.

"Z hlediska celkového množství srážek předpokládáme, že období 21. 12. - 17. 1. 2021 bude na území ČR jako celek průměrné až slabě nadprůměrné," podotkli meteorologové. Nejvíce srážek, co se týká celostátního průměru, bude pravděpodobně v prvním předpovědním týdnu, v dalších týdnech očekáváme množství srážek na úrovni běžných srážkových úhrnů pro danou roční dobu. "Vzhledem k předpokládaným teplotám nelze zatím očekávat trvalejší sněhovou pokrývku v nižších polohách, ale pouze na horách, kde začne s vánočními svátky sněhu postupně přibývat," dodali meteorologové.