ÚMO 1 nakoupil sekačky a trávu bude sekat sám. Výrazně ušetří

ilustrační

Sekání trávy na svém území bude od letošního roku zajišťovat přímo Úřad městského obvodu Plzeň 1. Skupina osmi pracovníků se bude o zeleň starat v rámci veřejně prospěšných prací. K dispozici budou mít dvě profesionální motorové sekačky, dva křovinořezy a travní sekačku. Jejich pořízením obvod výrazně ušetří za služby soukromých firem, které jsou velmi drahé. Obvod bude také moci lépe reagovat na přání obyvatel.

„Prioritně bude zajištěno sekání travnatých ploch v parku za Obchodním centrem Plzeň Plaza s výměrou zhruba 20 000 m2, dále pak v Centrálním parku na Lochotíně a v areálu ICE Parku, kde se jedná o výměru asi 10 000 čtverečných metrů. Předpokládáme provedení pěti až šesti sečí za rok,“ upřesnil starosta ÚMO Plzeň 1 Miroslav Brabec, který si také sám nové sekačky vyzkoušel a uvedl je do provozu. Pochlubil se zejména strojem GRILLO. „Seká se s tím výborně, když volby nedopadnou, bavilo by mě to,“ řekl s úsměvem.

[quote_box_center]Travní sekačka GRILLO model FD 450

Hydrostatický pohon, uzávěrka diferenciálu. Stroj kompaktních rozměrů s objemným zásobníkem na posečený materiál s výškovým vyklápěním až do výšky 150 cm. Sekačka je určena pro kvalitní profesionální sečení a vysoký výkon při sběru. Cena: 278 000 korun.[/quote_box_center]

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here