Městská policie zvýšila dohled v centru Plzně

foto: MP Plzeň

Městská policie v Plzni spustila opatření v souvislosti s adventem. Hlídky strážníků jsou nyní k vidění zejména na místech, kam se lidé v těchto dnech doslova stahují. Předvánoční akce jako jsou trhy, nejrůznější zpívání koled ale také nákupní centra lákají totiž i zloděje.

„Období adventu je čas, kdy každoročně narůstá počet krádeží. Nenechavci využívají příležitostí při předvánočním shonu zejména v místech, která jsou přeplněná lidmi nakupujícími dárky pro kamarády a své blízké,“ říká mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Městská policie v Plzni proto zvýšila výkon služby strážníků v ulicích, ale i na dalších rizikových místech. „Občané a návštěvníci západočeské metropole mohli již zaznamenat zvýšený dohled plzeňských strážníků v okolí obchodních center a na vánočních trzích. Přítomnost hlídek strážníků je především prevencí proti kapsářům, asociálním projevům chování nebo proti zlodějům, kteří kradou zboží v obchodech a vzápětí se je snaží obratem prodat,“ vysvětluje mluvčí strážníků.

Hlídky strážníků se budou v nadcházejících týdnech ve větší míře objevovat také na parkovištích u jednotlivých nákupních center na celém území města.