Městská nemocnice Privamed využívá novou magnetickou rezonanci

foto: M. Osvaldová

Novou magnetickou rezonanci využívají lékaři v městské nemocnici Privamed. Výrazně se tak uleví Fakultní nemocnici, kde mohou přístroj využít i další pacienti například před operacemi.

Magnetická rezonance vznikla v přístavbě dolní budovy nemocnice. Kromě vlastní vyšetřovny s kabinou i nabídne moderní prostor nejen pro pacienty, ale i pro obsluhu. „Tímto krokem pokračujeme v postupné obměně stávajícího diagnostického přístrojového vybavení tohoto oddělení,“ uvedl ředitel nemocnice Miroslav Mach.

foto: M. Osvaldová

Podle primáře Radiodiagnostického oddělení Milana Nováka využije nový přístroj kolem 15 – 20 pacientů denně. „Chtěli jsme mít moderní přístroj na současné úrovni. Máme otevřený magnet, slabší, ale ten využíváme jen pro klaustrofobiky a nebo širší lidi,“ uvedl Novák s tím, že na přístroji budou lékaři vyšetřovat různé neurologické diagnózy, poruchy mozku, páteře, míchy, kloubů, játra i střeva.

„Jsme rádi, že máme možnost, aby někteří pacienti podstoupili vyšetření na přístroji v Privamedu. Pak se uvolňují kapacity na našem pracovišti na jiná onkologická vyšetření, zobrazování nádorů prostaty, speciální vyšetřovaní nádorů mozků nebo pánve před operacemi a ozářením. To je pro nás velká pomoc, že si můžeme uvolnit prostor na tato vyšetření, která pomáhají bezprostředně před zahájením léčby,“ podotkl primář Kliniky zobrazovacích metod FN Plzeň Jiří Ferda.