Město Plzeň podpořilo vznik nových regionálních sportovních akademií

Magistrát města Plzně. Foto: Richard Beneš

Vznik nových regionálních sportovních akademií podpořilo město Plzeň. Vzájemná spolupráce, díky které město pomáhá vychovávat budoucí reprezentanty, je stvrzena trojstranným memorandem mezi městem Plzní, Plzeňským krajem a daným svazem. Stalo se tak na základě schválené Koncepce sportu. Provoz regionálních akademií podporuje město Plzeň dlouhodobě.

„Vzhledem k úspěšnosti projektu se v letošním roce rozšířila podpora akademií z hokejové, fotbalové a tenisové o triatlonovou a házenkářskou. Město Plzeň na těchto pět akademií uvolňuje prostředky ve výši devět milionů korun. Tímto krokem aktivně podporujeme více mladých talentů v konkrétních sportech. Díky projektu akademie lze výrazně zlepšovat výchovné prostředí mládeže, zajišťovat fyzioterapii, kondiční specialisty, zlepšovat podmínky pro trenéry,“ uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký (ANO).

Dlouhodobě město Plzeň také podporuje Nadační fond západočeských olympioniků, a to částkou 100 tisíc korun. „Ten poskytuje podporu účastníkům Olympijských her v minulosti. Tito olympionici, a to i držitelé zlatých medailí, uskutečňují vzdělávací přednášky pro školy a účastní se sportovních akcích pořádaných městem,“ doplnil náměstek primátora.