Město her na Boleváku přivítá také skupinu Poetika

AKTUÁLNÍ INFORMACE o akcí Město her aneb Prázdniny na Boleváku >>> Město her aneb Prázdniny na Boleváku aktuální letošní program

Tradiční akce Město her aneb Prázdniny na Boleváku se chystá na sobotu 22. července. Hlavními hvězdami programu, určeného pro celou rodinu, budou bezesporu skupiny Slza a Poetika. Poetika je hudební skupina z Vysočiny, tvořící novou vlnu čekého pop rapu. Tvoří ji Eduard Rovenský (Packet), Dan Hrdlička (Dan Aerah) a Ondřej Brejška.

Co vám jako první proběhne hlavou, když se řekne Plzeň?

Ondřej: Pivo, USA a Vláďa Jaroš.
Eda: Hokej, fotbal, pivo, Americká, Kiss Proton (který už dnes bohužel není)

Jaké české a zahraniční interprety poslouchá Poetika?

Ondřej: Každý posloucháme něco jiného, což se odráží i v naší tvorbě. Dan poslouchá například Chainsmokers, Sheerana a potažmo cokoliv z indie pop/folku. Eda má zas v autě CD Davida Stypky, Jarka Nohavicu, Lenny nebo Moju Reč. Já mám teď v telefonu třeba Piloty a Kaleo.

Máte nějakaý rituál, který použijete i naa Boleváku, než půjdete na pódium?

Eda: Maximálně se trochu navzájem vyhecujeme, ale vyloženě skupinové rituály nerazíme. Já osobně se před nástupem trochu protáhnu, u intra si párkrát zaskáču na místě a pak už vnímám jen hudbu a lidi pod pódiem.
Dan: Já sám nějaký zvláštní rituál nemám, snažíme se, aby byla před vystoupením skvělá nálada mezi námi, protože o to větší energii potom můžeme předat publiku.

Kdy se můžeme těšit na nové skladby a CD?

Eda: CD Trinity by mělo vyjít v září tohoto roku, minulý víkend jsme vypustili klip ke stejnojmennému singlu a teď už jen čekáme na finální mastering zbytku se kterým půjdeme do výroby. Věřím, že album bude lidi bavit minimálně stejně jako už vypuštěné skladby.
Dan: Nové skladby přijdou na podzim, vlastně celé album už je víceméně hotové. O víkendu jsme ladili poslední detaily a musím říct, že se všichni těšíme, až budeme mít placku v ruce. Vždycky je to takový magický moment vidět svou práci za poslední rok zhmotněnou.

>>> Město her aneb Prázdniny na Boleváku