Memoriál Stanislava Štrunce přiveze do Plzně elitní mládežnické celky

foto: FCVP

Kromě domácí Viktorie Plzeň se na 16. ročníku Memoriálu Stanislava Štrunce představí Rangers a MTK Budapešť, skupinu B obsadí FC Minsk, West Bromwich Albion a MŠK Žilina. Záštitu letošnímu ročníku dodal primátor města Plzně Martin Baxa. Turnaj se odehraje na třech hřištích v Luční ulici, v Černicích a na Slovanech od 19. do 21. července.

Domácí Plzeňané vstoupí do nového ročníku Memoriálu v pátek odpoledne, když od 17 hodin vyzvou na stadionu v Luční ulici obhájce loňského prvenství – skotské Rangers.

V sobotu čeká na Západočechy ve skupině A ještě maďarská Budapešť. „Rangers jsem viděl hrát párkrát v mládežnických kategoriích, jsou organizovaní, takticky dobře připravení, i technicky. Hrají špičku skotské ligy. O MTK toho moc nevím, co očekávat, ale patří k nejlepším týmům v Maďarsku a bude to kvalitní soupeř,“ reaguje na vyzyvatele nový trenér FCVP U19 Ondřej Šiml.

Tradiční Memoriál vidí jako skvělou možnost srovnat se s týmy z jiných zemí. „Určitě je to velká zkušenost, zahraniční konfrontace je výborná. Těmito zápasy roste klukům sebevědomí, více si věří, když mají možnost hrát vyrovnaně s evropskými celky, povzbudí je to ve výkonnosti,“ říká Šiml.

A co si od svých svěřenců před startem 16. ročníku Memoriálu Stanislava Štrunce slibuje? „Chtěl bych, abych viděl všechny hráče v akci v zápasech. Chci vidět, jak se perou o místo, musí být vidět, jestli na to mají,“ uzavírá kouč devatenáctky.

Program turnaje

Pátek 19. 7. 2019
FC Viktoria Plzeň – Rangers (17:00, Luční)
West Bromwich Albion – FC Minsk (17:00, TJ Slovan)

Sobota 20. 7. 2019
Rangers – MTK Budapešť (10:00, Černice)
FC Minsk – MŠK Žilina (10:00, TJ Slovan)
MTK Budapešť – FC Viktoria Plzeň (17:00, Černice)
MŠK Žilina – West Bromwich Albion (17:00, TJ Slovan)

Neděle 21. 7. 2019
Zápas o 5. místo (11:00, Černice)
Zápas o 3. místo (13:00, Luční)
Finále (15:00, Luční)