Měli jsme více dominovat, kritizoval svůj tým trenér Pavel Vrba po nečekané ztrátě bodů

foto: FCVP

Viktoria Plzeň v 15. kole FORTUNA:LIGY na domácím hřišti remizovala 1:1 s Příbramí. Po zápase tak vládlo u týmu Západočechů zklamání.

foto: FCVP

Poprvé od 7. října hrál Jan Kovařík zápas, do sestavy se vrátil po zranění a rovnou odehrál celé utkání. „Mám hrozně těžké nohy. Nastoupil jsem po dlouhé době. Myslím si, že by se mi lépe odpočívalo po vítězném zápase. Škoda, že jsme to nedotáhli. Měli jsme více ze hry, Příbram dala z ojedinělé šance gól a nám ten jeden k obratu nestačil,“ doplnil. Co podle něj tedy chybělo? „Důraz, větší klid v koncovce, předvídavost ve vápně. Bylo tam hodně odražených balonů, neměli jsme štěstí a když už ano, tak jsme toho nevyužili,“ mínil Jan Kovařík. „Není jednoduché dobývat takový obranný val, ale my se spíše musíme soustředit na svoji hru a dávat góly. Bohužel jsme dali jen jeden,“ uvedl.

„Samozřejmě byla chyba, že jsme dostali první gól, což podle mě hodně ovlivnilo utkání. Měli jsme ve velkém vápně několik situací, kdy jsme druhou branku měli dát. Jestliže tam ze tří čtyř šancí, kdy zakončujeme z malého vápna, nedáme gól, tak je to samozřejmě špatně,“ viděl duel s Příbramí trenér Pavel Vrba. Čtyřiapadesátiletého kouče mrzelo, že si Západočeši nevytvořili větší tlak jako třeba v jiných zápasech. „Měli jsme víc dominovat, tvořit hru a určitě jsme si měli udělat výraznější převahu, ale to se nestalo. Přesto si myslím, že rozhodlo velké vápno, kde jsme byli málo důrazní a nepřidali jsme k první brance druhou. To rozhodlo,“ uzavřel Vrba.