Medailisté z dětské olympiády se sešli na krajském úřadě

foto: Plzeňský kraj

Úspěšným medailistům, kteří se účastnili červnové olympiády dětí a mládeže v Libereckém kraji a umístili se na stupních vítězů, poblahopřáli hejtman Josef Bernard a jeho náměstkyně Ivana Bartošová. Mladí sportovci představili své úspěchy, kluby a debatovali se zástupci Plzeňského kraje o sportu a jeho aktuálních problémech.

foto: Plzeňský kraj

„Jsem velmi hrdý na to, že máme tak talentované sportovce, kteří Plzeňský kraj nenechají zapadnout na poli olympijských sportů a dokáží, že sport není jen dřina, ale i zdravá aktivita, dobrý kolektiv a především zábava. A přeji všem, aby u toho svého sportu vydrželi a měli možnost nahlédnout mezi světové špičky, jako například tenista Jonáš Forejtek. Na olympiádě dětí a mládeže získal medaili a nyní hraje mezi světovými elitami tenisu,“ uvedl hejtman Josef Bernard. Zdůraznil také podporu i dalších, neolympijských sportů.

Plzeňský kraj přivezl z letošních her celkem 25 cenných kovů, a to 7 zlatých medailí, 4 stříbrné a 14 bronzových. V celkovém pořadí krajů pak skončil na 10. místě. Celkem kraj vyslal na IX. Hry letní olympiády dětí a mládeže 298 sportovců a trenérů. Celých her se zúčastnilo 3489 sportovců na celkem 25 sportovištích.

foto: Plzeňský kraj