Medaile za obětavost, pracovitost a spolehlivost

Ocenění v podobě pamětní medaile, děkovného listu a   dárku  převzalo dnes na Krajském úřadu Plzeňského kraje celkem 24 pracovníků z oblasti sociálních služeb a jeden ředitel zařízení. Všichni jsou ceněni pro svůj chápavý a lidský přístup, obětavost, individuální přístup ke klientům, pracovitost, spolehlivost a svou velikou profesionalitu, odbornost ve své funkci.

„Práce v oblasti sociálních služeb je velmi náročná, a to jak fyzicky tak i po psychické stránce. Lidé si často neumějí představit, co péče o klienty domovů obnáší, jak náročná je práce v přímé péči, ale i zázemí a administrativě. Proto jsem velmi rád, že alespoň touto cestou můžeme  symbolicky poděkovat právě těmto lidem,“ uvedl hejtman Josef Bernard.

Medaili převzala například Jana Matulová  z Domova pro osoby se zdravotním postižením Bystřice nad Úhlavou, která tam  nastoupila   v roce 2007 jako vychovatelka. Z Centra sociálních služeb Domažlice si pro ocenění do Plzně přijela  Libuše Vašeková pracuje v domově od roku 1999 jako všeobecná sestra. Je vstřícná, komunikativní, empatická. Vždy se snaží být nápomocná potřebným.    Získala si srdce nejen klientů, ale i  kolektivu zaměstnanců.