Matka odmítala živit svého dospělého syna, tak jí udělal ze života peklo. Už je ve vazbě

Odsouzeníhodný případ domácího násilí vyšetřují plzeňští policisté. Zabývají se nelidským chováním teprve 23letého muže ze Starého Plzence, který léta psychicky i fyzicky týral svou 51letou matku, s níž sdílel společnou domácnost. Až po posledním útoku, kdy žena musela do nemocnice, se rozhodla vše oznámit policii.

Krize v domácnosti začala poté, co mladý muž nedokončil studia a úmyslně nenastoupil do zaměstnání. Matka mu sdělila, že není v jejích silách jej živit, a i s ohledem na jeho chování vůči ní mu oznámila, že si dále nepřeje, aby bydlel v jejím domě. Toto rozhodnutí se ženě stalo osudným. Od té doby, to je od března roku 2009, se její život začal podobat cestě peklem. „Mladý muž nejdříve svou matku slovně napadal, hrubě vulgárně urážel, hrozil jí usmrcením a podpálením domu v případě, že mu nadále nebude dávat peníze a nenechá jej u sebe bydlet. Výpady vůči ní se postupně stupňovaly a intervaly mezi jednotlivými incidenty zkracovaly. Mladík nakonec své matce začal vyhrožovat fyzickou likvidací. Tento způsob nátlaku trval zhruba do roku 2012,“ popsala policejní mluvčí Hana Štefflová.

Před dvěma lety pachatel ve svém krutém jednání vůči své vlastní matce přitvrdil. Nestačilo mu již jen slovní napadání. Matku začal týrat i fyzicky. „Bil ji rukama do obličeje, kopal do nohou, zad i rukou. Často se snažil kopy vést i proti hlavě poškozené. Přitom jí vyhrožoval zabitím. V několika případech ženu dokonce škrtil nebo ohrožoval bajonetem. Současně stále častěji matce vyhrožoval zabitím, přičemž detailně popisoval způsob smrti,“ uvedla Štefflová. Žena vždy z obavy o své zdraví a život synovi vyhověla.

Poškozená dále policistům vylíčila, že byla synem například bita a škrcena jen pro to, že mu nemohla či nechtěla dát peníze na pivo. Po posledním ataku, který se odehrál ve čtvrtek dne 20. března, kdy pachatel matku kopal do celého těla, několikrát ji nezjištěným předmětem silně udeřil do hlavy, byla žena nucena nejen utéci ze svého domova, ale i vyhledat lékařskou pomoc. Druhý den se konečně rozhodla obrátit na policii.

„Policisté se okamžitě začali případem zabývat. Hned druhého dne měli nashromážděno dostatečné množství důkazů, na jejichž základě zahájili proti 23letému pachateli trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin loupež a zločin týrání osoby žijící ve společné domácnosti, za které pachateli hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až 10 let. Na muž byla uvalena vazba,“ doplnila policejní mluvčí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here