Mateřskou školku vykradl neznámý lupič. Policisté po něm marně pátrají

Ilustrační foto

Neznámý lupič se vloupal do kůlny na pozemku mateřské školy v Plzni na Slovanech a ukradl věci v hodnotě 90 tisíc korun. Policisté po pachateli prozatím bezvýsledně pátrají.

K loupeži mělo dojít v době od 26. do 28. července. „Přivolaní policisté zjistili, že na místě bylo použito násilné vniknutí do zabezpečené kůlny, ze které si dosud neznámý pachatel s sebou odnesl benzinový agregát, bourací kladivo, vrtačku a dva AKU šroubováky. Svým jednáním tak způsobil poškozené společnosti hmotnou škodu za necelých 90 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Policisté oddělení Plzeň 2 ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a přečinu poškození cizí věci, prověřují zjištěné skutečnosti, pátrají po pachateli a hledají svědky, kteří by pomohli při objasňování tohoto případu. „Jakékoliv informace, které by vedly k dopadení pachatele uvítáme buď na tísňové lince Policie České republiky 158 nebo přímo na Obvodním oddělení policie Plzeň 2 – Slovany, Nepomucká 381/43,“ dodala policejní mluvčí.