Mateřské školy v centrálním obvodu zvou na dny otevřených dveří

ilustrační foto / plzen.cz

Sběr žádostí o přijetí dítěte do mateřské školy na území třetího plzeňského obvodu se uskuteční až na začátku května, dny otevřených dveří na jednotlivých mateřinkách se ale rozběhnou již nyní. Rodiče si tak mohou mateřské školy osobně prohlédnout, aby se seznámili s personálem i prostředím.

Žádosti mohou rodiče vyplnit od 15. dubna na stránkách www.mszapis.plzen-edu.cz, kde najdou také podrobný návod k vyplnění a všechny důležité informace.

„Sběr žádostí, tedy zápisy do mateřských škol, budou probíhat ve všech mateřinkách na území centrálního obvodu ve stejné dny – ve čtvrtek 2. a v pátek 3. května v době stanovené ředitelkami. Dítě mohou rodiče přihlásit do libovolného počtu mateřských škol, proto rodičům doporučujeme, aby se dostavili do každé z nich osobně, nejlépe i s dítětem,“ informuje starosta centrálního obvodu David Procházka a zároveň zve na dny otevřených dveří, jejichž termíny školky zveřejnily.

„Centrální obvod se stará celkem o 11 mateřských škol a 5 jejich odloučených pracovišť s celkovou kapacitou 1 314 míst. Podle předběžných odhadů přijmou mateřinky do předškolní docházky více než čtyři stovky nových dětí,“ doplňuje I. místostarosta obvodu Petr Baloun.