Máte ve firmě bombu, volal neznámý člověk z veřejných telefonních budek na Rokycansku

ilustrační/Foto: M. Osvaldová

Z veřejných telefonních automatů na území Rokycanska zatím neznámý volající nahlásil, že se v jedné konkrétní firmě mimo Plzeňský kraj nachází výbušné zařízení.

Rokycanští kriminalisté prověřují podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy. „Dosud neznámý pachatel v sobotu (6.10.2018) učinil z veřejných telefonních automatů na Rokycansku oznámení na linku 112, týkající se oznámení o umístění nástražného výbušného systému v jedné konkrétní firmě ve Středočeském kraji. Veškerými provedenými úkony, které byly realizovány po evakuaci lidí z firmy, nebyl zjištěn v objektu žádný nástražný výbušný systém,“ informovala policejní mluvčí Hana Kroftová. Případem se policisté zabývají a po pachateli skutku pátrají. Pachateli takového jednání hrozí v pravomocném rozhodnutí až tříletý pobyt za mřížemi.

Partner článku:

Česká bezpečnostní agentura High Security poskytuje veškeré bezpečnostní služby související s ochranou majetku a osob, komplexní technické služby spojené se správou nemovitostí klientům nebo úklidové služby po celém území ČR.